شرایط و قوانین پنل اینجا اونجا فروشگاه‌ها

شرایط و قوانین پنل اینجا اونجا فروشگاه‌ها

مطالعهٔ شرایط و ثبت نام کاربران در فروشگاه‌ به منزله پذیرش و قبول شرایط و قوانین اینجا اونجا فروشگاه‌ها و همچنین «شرایط و قوانین اینجا اونجا » است.

اینجا اونجا فروشگاه‌ها توسط شرکت آگه‌ پردازان هوشمند(سهامی خاص) با هدف ارائه خدمات به کاربران طراحی شده و تحت شرایط و ضوابط ذیل خدمات مربوطه را به کاربران ارائه می‌نماید. لذا این شرایط به‌ عنوان یک قرارداد لازم‌الاجرا با رعایت ماده ده قانون مدنی بر روابط بین کاربران و شرکت حاکم خواهد بود. ثبت نام کاربران در اینجا اونجا فروشگاه‌ها به منزله پذیرش و قبول شرایط و ضوابط اینجا اونجا فروشگاه‌ها و همچنین «شرایط و قوانین اینجا اونجا » است. لذا ضروری است پیش از استفاده خدمات اینجا اونجا فروشگاه‌ها، این شرایط و ضوابط را به دقت مطالعه فرمایید.

ماده ۱- تعاریف و اصطلاحات

الف) اینجا اونجا: ارائه‌دهندهٔ خدمات برخط از طریق سایت و اپلیکیشن است. نام و علامت تجاری ثبت‌شدهٔ اینجا اونجا و تمام امتیاز سایت و اپلیکیشن اینجا اونجا متعلق به شرکت دنیای فناوری هوشمند قشم به شماره ثبت 5030 است.

ب) شرکت: منظور، شرکت دنیای فناوری هوشمند قشم به شماره ثبت 5030 می‌باشد.

پ) سایت: منظور از سایت، وبسایت رسمی اینجا اونجا با دامنهٔ   www.injaonja.com است. تمام امتیازات این وبسایت در مالکیت شرکت است.

ت) اپلیکیشن: منظور از اپلیکیشن، نرم‌افزار گوشی‌های هوشمند اینجا اونجا است که تا به حال برای دو سیستم عامل Android و IOS طراحی شده است. این نرم‌افزار در مالکیت شرکت است. قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای و سایر مقررات حمایتی شامل اپلیکیشن اینجا اونجا می‌شود.

ث) اینجا اونجا فروشگاهها: بستری (پلتفرم) است که از سوی شرکت داخل در اپلیکیشن/سایت اینجا اونجا طراحی شده و امکان ایجاد فروشگاه مجازی و درج آگهی و معرفی کالا  و خدمت شما را فراهم می‌کند. به نحوی‌ که شما می‌توانید کالا یا خدمت خود را در آن به صورت مجازی عرضه کرده و خریدار(ان) کالا و خدمت مورد نظر خود را انتخاب و از طرق پیش‌بینی شده در آگهی و یا با توافق با شما، خریداری نمایند.

ج)مشتری/خریدار: شخص حقیقی یا عامل شخص حقوقی است كه بدون نیاز به ایجاد حساب کاربری در سایت یا اپلیکیشن اینجا اونجا ، به طور مستقیم اقدام به مشاهده کالا و خدمات فروشنده در اینجا اونجا فروشگاه‌ها می‌نماید.

چ)فروشنده/شما: شخص حقیقی یا حقوقی است که به منظور بهره مندی از خدمات اینجا اونجا فروشگاه‌ها برابر با شرایط و ضوابط مقرر از سوی شرکت، اقدام به ثبت نام در سامانه اینجا اونجا فروشگاه‌ها و ساختن حساب کاربری فروشگاهی می‌نماید.

ح)حساب کاربری فروشگاهی: حسابی است که توسط فروشنده جهت استفاده از خدمات اینجا اونجا فروشگاه‌ها با مسئولیت شخص در خصوص اظهار اطلاعات صحیح و کامل و با رعایت مقررات و نظامات دولتی در اپلیکیشن/سایت اینجا اونجا ایجاد می‌شود.

خ)حساب کاربری: حساب کاربری توسط اشخاص حقیقی با مسئولیت شخص در خصوص اظهار اطلاعات صحیح و کامل و با رعایت مقررات و نظامات دولتی در سایت و اپلیکیشن اینجا اونجا (برای آگهی کالای دست دوم یا نو) ساخته می شود.

د) فروشگاه مجازی: فروشگاه هر فروشنده در اپلیکیشن/سایت اینجا اونجا است که خریدار با مراجعه به آن اقدام به مشاهده کالا/خدمات ارائه شده از سوی فروشنده کرده و در صورت تمایل و با آزادی اراده و صحت قصد و با اطلاعات کافی با ارتباط گرفتن با فروشنده از طرق مقتضی، اقدام به خرید کالا/خدمات می نماید.

 ذ) پلتفرم: منظور از پلتفرم، واسطی الکترونیکی و مجازی است که با ایجاد فضای برخط، امکان معاملات بی‌واسطه را برای کاربران فراهم می‌کند.

ر) اینماد: نماد اعتماد الکترونیکی یک نشان دولتی است که صرفاً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وزارت صنعت، معدن و تجارت)، با درنظر گرفتن ماهیت کسب و کارها و احراز صحت اطلاعات کسب و کار مربوطه صادر شده و به کسب و کارهای اینترنتی با هدف ساماندهی، احراز هويت و صلاحيت آنها اعطا مي‌گردد.

ز) جواز کسب: جوازی است که از سوی اتحادیه مرتبط با رسته شغلی برای شروع فعالیت برابر با ضوابط و قوانین جمهوری اسلامی ایران به نام فروشندگان صادر می‌گردد.

ژ) شرایط و قوانین اینجا اونجا: منظور شرایط و قوانین مقرر در این آدرس میباشد.

س) شرایط درج آگهی: منظور شرایط مقرر در این آدرس میباشد.

ش) دارایی های فکری: شامل و نه محدود به تمامی متون، طرح‌های گرافیکی، رابط کاربری، رابط بصری، عکس، علائم تجاری، لوگو، کد‌های نرم‌افزار و ساختار و نحوه بیان و تنظیم مطالب و محتوای موجود در سایت و اپلیکیشن اینجا اونجا است.

ماده ۲- شرایط ایجاد حساب کاربری

۱. شما با ثبت‌نام و ساختن حساب کاربری در اینجا اونجا فروشگاه‌ها می‌پذیرید که شرایط و قوانین حاضر را به صورت کامل و دقیق مطالعه نموده و پذیرفته‌اید، لذا در آینده هر‌گونه اعتراض و یا ایرادی در این خصوص بلا اعتبار است.

تبصره: هرگونه علامت، عدد، کلمه، تصویر یا نشان الکترونیک که مثبِت هویت امضا‌کننده باشد و به این سند یا سایر اسناد صادره در این زمینه ملحق شود به‌ منزله امضای الکترونیک و همانند امضای دست‌نویس واجد اعتبار خواهد بود و امضاکننده را به مفاد سند ملتزم می‌‌نماید.

۲. به منظور ایجاد حساب کاربری فروشگاهی شما باید دارای حداقل سن ۱۸ سال تمام و واجد اهلیت قانونی باشید و به موجب حکم دادگاه از معامله به دلیل جنون یا سفه یا به هر دلیل دیگری منع نشده باشید.

اشخاص برای ثبت نام باید اقدام ذیل را صورت دهند:

  • اشخاص حقیقی: تکمیل فرم ثبت نام و اظهار دقیق، صحیح و کامل اطلاعات درخواستی در فرایند ثبت نام، بارگذاری تصویر کارت ملی یا گواهینامه، عکس سلفی شخص متقاضی، اینماد (در صورت وجود)، جواز کسب (در صورت وجود)، سایر مدارک مربوطه در صورت درخواست اینجا اونجا .
  • اشخاص حقوقی: تکمیل فرم ثبت نام و اظهار دقیق، صحیح و کامل اطلاعات درخواستی در فرآیند ثبت نام، بارگزاری تصویر آگهی تاسیس مندرج در روزنامه رسمی، تصویر آگهی روزنامه رسمی موید سمت آخرین صاحبان امضا مجاز شرکت، معرفی نامه نماینده شرکت به همراه امضا و مهر، تصویر کارت ملی نماینده شرکت، اینماد (در صورت وجود)، جواز کسب (در صورت وجود) سایر مدارک مربوطه در صورت درخواست اینجا اونجا.

ساخت حساب کاربری فروشگاهی از طریق سایت و اپلیکیشن اینجا اونجا امکان‌پذیر است. این امکان وجود دارد كه شخص دارای حساب کاربری در سایت و اپلیکیشن اینجا اونجا (برای آگهی کالای دست دوم یا نو)، با رعایت ضوابط این قرارداد و مقررات قانونی نسبت به ایجاد حساب کاربری فروشگاهی اقدام نماید.

حساب کاربری فروشگاهی بعد از تایید مدارک از سوی شرکت فعال خواهد شد.

فروشنده باید گذرواژه‌ای را كه به صورت رمز یکبار مصرف(OTP) برای او ارسال می‌شود به صورت محرمانه حفظ نماید و موکداً آن را در اختیار دیگران قرار ندهد. فروشنده شخصاً مسئول حفظ امنیت و رعایت محرمانگی شناسه کاربری و گذرواژه است. اینجا اونجا مسئول خسارات ناشی از سوء استفاده شخص ثالث از حساب کاربری فروشنده(با آگاهی یا بدون آگاهی وی) نبوده و تمامی عواقب ناشی از آن متوجه فروشنده خواهد بود. مسئولیت خسارات ناشی از سوء استفاده شخص ثالث از حساب کاربری که ممکن است مستقیما متوجه اینجا اونجا فروشگاه‌ها گردد یا در نتیجه دعاوی دیگران متوجه اینجا اونجا گردد، بر عهده فروشنده بوده و اینجا اونجا حق پیگرد قضایی را برای خود محفوظ نگه می‌دارد. در صورتی که اینجا اونجا به هر دلیل این خسارات را جبران نمود متعاقباً حق رجوع به فروشنده را دارد و فروشنده اعتراضی به اقدامات اینجا اونجا نخواهد داشت.

هر فروشنده تنها مجاز به ساخت یک حساب کاربری فروشگاهی می‌باشد.

فروشنده با ثبت نام و ساختن حساب کاربری فروشگاهی صحت و اعتبار کلیه اطلاعات و انتساب آن را به خود اقرار و تایید می نماید. در صورت تغییر در اطلاعات خود، فروشنده متعهد است که این اطلاعات را حداکثر تا ۳ روز به‌روزرسانی نماید. در صورت اثبات خلاف یا تاخیر، کلیه مسئولیت‌های قانونی این موضوع متوجه فروشنده خواهد بود.

فروشنده ﺣﻖ واﮔﺬاری حساب کاربری یا حقوق و ﺗﻌﻬﺪات ﻧﺎﺷﯽ از ارائه خدمات موضوع این سند به غیر را ﺟﺰیاً ﯾﺎ ﮐﻼً و ﯾﺎ ﻣﺸﺘﺮﮐﺎً تحت هر عنوان اعم از صلح و بیع و شراکت و مانند آنها از عقود معین و نامعین ﻧﺪارد. مسئولیت کلیه اقداماتی که از سوی حساب کاربری شما صورت می گیرد بر عهده شما است.

فروشنده متعهد است از شماره تلفن متعلق به خود جهت استفاده در حساب کاربری اینجا اونجا فروشگاه‌ها اقدام نماید.

فروشنده اعلام و اقرار می‌نماید که از قوانین حوزه فعالیت خود از جمله قوانین صنفی، قانون تجارت الکترونیکی، قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، قانون کار، قانون مالیاتهای مستقیم و قانون تامین اجتماعی اطلاع کامل دارد. ادعای جهل فروشنده در مقابل اینجا اونجا یا ثالث رافع مسئولیت وی نیست و اینجا اونجا نیز تکلیفی در خصوص آموزش این امور ندارد.

فروشنده با درج شماره همراه خود در سامانه اینجا اونجا می‌پذیرد که اینجا اونجا پیامک های اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه برای وی ارسال نماید. در صورت تمایل، فروشنده می‌تواند از طریق ارسال ایمیل به support@injaonja.com درخواست نماید که ارسال این پیامک‌ها قطع شود.

نام انتخابی برای فروشگاه باید مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. بنابراین از انتخاب نام و علامت‌های غیر اخلاقی و یا نام و علامت‌هایی که مالکیت آن متعلق به اشخاص ثالث است و عناوینی که به هر دلیل محدودیت یا ممنوعیت قانونی دارد یا ممکن است به دلیل شباهت‌های خاص با سایر برندها موجب گمراهی برای سایر اشخاص شود خودداری ورزید. در صورت تخلف، اینجا اونجا می‌تواند به نسبت به مسدودی حساب کاربری شما اقدام نماید و شما متعهد هستید که کلیه خسارات وارده به شرکت و اشخاص ثالث را جبران نمایید.

ایجاد حساب کاربری در اینجا اونجا و استفاده از خدمات اینجا اونجا فروشگاه‌ها از سوی شما هیچ نوع رابطه‌ای از نوع شعبه، نمایندگی، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام، رابطه کارگر و کارفرمایی، پیمانکاری و یا نظایر آن را فی مابین شما و شرکت ایجاد نخواهد کرد.

کاربران شخصی نمی‌توانند در اینجا اونجا فروشگاه ها فعالیت کنند و برای فعالیت در اینجا اونجا فروشگاه ها موظف به گرفتن پنل فروشگاهی هستند.

ماده ۳- هزینه ایجاد حساب کاربری

۱. در حال حاضر ایجاد حساب کاربری بر بستر اینجا اونجا فروشگاه‌ها برای شما رایگان است. شرکت در هر زمانی که صلاح بداند می‌تواند استفاده از خدمات را منوط به پرداخت پول نماید. در صورت تغییر سیاست، مراتب به شکل مقتضی از طریق پیامک، ایمیل و یا حساب کاربری به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

۲. برای دسترسی به خدمات اینجا اونجا فروشگاه ها نیاز به اتصال به اینترنت دارید. به همین دلیل ممکن است شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت از شما بابت استفاده از اینترنت هزینه‌ دریافت کند. برای اطلاع از هزینه‌های این مورد می توانید با ارائه‌دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید.

ماده ۴- تعهدات فروشنده

۱. فروشنده با ثبت آگهی تایید و تصدیق می‌کند که برابر با قوانین جمهوری اسلامی ایران مالک کالا بوده و یا مجاز به ارائه خدمت است و یا نماینده قانونی یا قراردادی در فروش کالا یا ارائه خدمت است. فروشنده متعهد است به هرگونه دعوا یا ادعایی از سوی اشخاص ثالث یا نهادهای ذیصلاح مرتبط با موارد فوق شخصاً پاسخ داده و نتایج اقدامات خود را به اینجا اونجا نیز اطلاع رسانی نماید. جبران خسارات اینجا اونجا و اشخاص ثالث ناشی از نقض مفاد این بند و سایر بندها به شرح ذیل با فروشنده است.

۲. فروشنده متعهد می باشد که صرفاً کالاهای نو و اصل را در اینجا اونجا فروشگاه ها به فروش برساند. در صورت درجه‌بندی کیفیت کالاها، فروشنده باید اطلاع‌رسانی در خصوص میزان اصالت کالا را منطبق با واقعیت به طور صحیح و کامل اظهار نماید، به نحوی که موجب اشتباه یا گمراهی برای خریداران نباشد.

۳. فروشنده متعهد است از فروش کالاهای ممنوعه برابر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و غیربهداشتی در اینجا اونجا فروشگاهها خودداری نماید.

۴. فروشنده تایید و تصدیق می‌کند که نسبت به خدمات و کیفیت نحوه ارائه خدمات توسط اینجا اونجا آگاهی کامل دارد و اینجا اونجا ارائه خدمات را صرفاً با کیفیتی که همزمان با موافقت فروشنده احراز شده است، تضمین می‌نماید. همچنین فروشنده با اطلاع از خدمات و کیفیت نحوه‌ی ارائه‌ی این خدمات اقدام به ایجاد حساب کاربری کرده و اینجا اونجا در مقابل عدم تطابق خدمات و نیازهای فروشنده مسئولیتی نخواهد داشت.

۵. فروشنده متعهد است کیفیت و کمیت کالا و خدمات دقیقاً مطابق با مشخصات و عکس آگهی باشد.

۶. فروشنده با دریافت پنل فروشگاهی، می‌تواند از قابلیت دستیار فروش نیز استفاده کند. بدیهی است مسئولیت تمامی فعالیت‌های انجام شده در پنل فروشگاهی فروشنده، خواه توسط فروشنده صورت بگیرد و خواه توسط دستیارفروش، بر عهده صاحب فروشگاه است.

۷. فروشنده متعهد است آدرس پست الكترونيكي یا شماره تلفن و آدرس محل فروشگاه را به منظور برقراری ارتباط از سوی خریدار در اختیار وی قرار دهد. فروشنده متعهد به پاسخگویی کافی به مشتری طبق عرف تجارت خود و قواعد حرفه‌ای و مقررات حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان می‌باشد.

۸. فروشنده متعهد است كليه هزينه‌هایي كه براي خريد كالا و یا ارائه خدمات بر عهده مشتري خواهد بود از جمله قيمت كالا و يا خدمات، ميزان ماليات، هزينه حمل و امثالهم را در آگهی و یا در سایت خود به طور شفاف و دقیق به اطلاع خریدار برساند.

۹. در بازه‌های زمانی از پیش اعلامی اینجا اونجا می‌تواند حسب صلاحدید خود اقدام به برگزاری جشنواره‌های فروش بنماید و تخفیف‌های از پیش تعیین شده را برای خریداران در نظر بگیرد. در این صورت فروشنده در صورت تمایل در جشنواره مذکور شرکت کرده و تخفیف‌های تعیینی را براساس ضوابط اعلامی از سوی اینجا اونجا بر روی کالا و خدمات خود اعمال می‌نماید. در صورت عدم تمایل فروشنده به حضور در جشنواره، فروشگاه وی در جشنواره نمایش داده نمی شود.

۱۰. درج هرگونه محتوایی که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، در اینجا اونجا فروشگاه‌ها ممنوع است. اینجا اونجا محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق بداند، می‌تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه اینجا اونجا از سوی شما مسموع نخواهد بود.

۱۱. پاسخگویی به هرگونه دعوا یا ادعایی در خصوص اصالت، کیفیت، کمیت، قیمت و شرایط واردات کالاهای فروشنده بر عهده شخص وی بوده و اینجا اونجا درخصوص بررسی صحت مطالب اظهاری در حساب کاربری فروشنده مسئولیتی ندارد. با این حال اینجا اونجا حسب صلاحدید خود نسبت به حذف مصادیق موجد ممنوعیت یا محدودیت قانونی اقدام خواهد نمود.

۱۲. فروشنده متعهد است صرفا در پنل مربوط به خود فعالیت کند و آگهی شخصی ثبت نکند. در صورت ثبت آگهی شخصی توسط فروشنده با موضوع فعالیت پنل، آگهی شخصی رد خواهد شد.

۱۳. دريافت پنل فروشگاهی صرفا برای فروشنده و دستيار فروش با رضايت فروشنده امكان پذير است لذا هرگونه واسطه گری و دريافت پنل فروشگاهی برای ديگران در ديوار ممنوع است.بديهی است در صورت مشاهده اين موارد،ديوار حق هر گونه پيگيری قانونی را برای خود محفوظ می داند.

ماده ۵- قیمت کالا و خدمات و نحوه پرداخت آن

۱. فروشنده متعهد است کلیه کالاها را در اینجا اونجا فروشگاه‌ها به قیمت مصوب به فروش برساند. قیمت مصوب قیمت مندرج در روی بسته بندی کالا می باشد.

۲. فروشنده متعهد است خدمات خود را در اینجا اونجا فروشگاه‌ها به قیمت مصوب اتحادیه مربوطه ارائه نماید.

۳. فروشنده متعهد است از افزایش قیمت و ارائه تخفیف با هدف فریب خریداران خودداری نماید.

۴. فروشنده متعهد است کالا و خدمات را به قیمت مندرج در آگهی اینجا اونجا فروشگاه ها به فروش برساند.

۵. اینجا اونجا /شرکت در قبال پرداخت هزینه معاملات هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد و تمامی مراحل میان فروشندگان و خریداران به تنهایی و با رعایت نکات راهنمای خرید امن صورت می‌گیرد.

۶. درخصوص نقض هریک از مفاد فوق، فروشنده شخصاً مسئول پاسخگویی به مراجع ذیصلاح و نیز جبران خسارات اینجا اونجا و اشخاص ثالث می باشد.

ماده ۶- شرایط قرار دادن آگهی

۱. تمامی آگهی‌هایی که شما در اینجا اونجا فروشگاه‌ها قرار می‌دهید دعوت به معامله محسوب می‌شود؛ به این معنی که شما می‌توانید درخواست‌هایی را که از سوی خریداران دریافت می‌کنید، قبول و یا رد کنید.

۲. شما در انتشار کلیه آگهی‌ها باید تمامی شرایط و قوانین ثبت آگهی را رعایت کنید.

۳. در مورد آگهی کالا تمامی آگهی‌ها باید شامل مشخصات دقیق فنی کالا اعم از نوع، کیفیت، کمیت، آگاهی‌های مقدم بر مصرف، تاریخ تولید و انقضای مصرف باشد. همچنین تصویر کالا باید طوری انتخاب شود که حداکثر اطلاعات را در اختیار خریدار قرار دهد و باید مطابق با شرایط بارگذاری تصویر در سایت اینجا اونجا ، بارگذاری شود. همچنین شما باید از موجودی کالای آگهی شده اطمینان حاصل کنید و در صورت عدم موجودی کالا آگهی را حذف کنید. در مورد آگهی خدمات نیز، شرح دقیق خدمات قابل ارائه باید قابل رویت باشد.

۴. در مورد آگهی های مواد غذایی،علاوه بر موارد مطرح شده در بند ۳،کالا میبایست حلال و سالم باشد.

۵. علاوه بر رعایت شرایط و قوانین ثبت آگهی،‌ شما می‌توانید کالای دست دوم را نیز  به شرط رعایت مقررات اینجا اونجا ، در اینجا اونجا فروشگاهها به فروش برسانید. در صورتی که آگهی شما خلاف قوانین اینجا اونجا باشد، اینجا اونجا آگهی را حذف خواهد کرد.

۶. شما به موجب قانون حمایت از مصرف‌کنندگان باید موارد زیر را رعایت کنید:

  • فروش اجباری یک یا چند نوع کالا یا خدمات به همراه کالا یا خدمت دیگر ممنوع است.
  • داشتن نشان استاندارد در مورد کالا یا خدمات مشمول استاندارد اجباری، الزامی است.
  • تبلیغات خلاف واقع و ارائه اطلاعات نادرست که موجب فریب یا اشتباه مصرف‌کننده شود در اینجا اونجا فروشگاه‌ها ممنوع می‌باشد.
  • هرگونه تبانی و تحمیل شرایط از سوی عرضه‌کنندگان کالا و خدمات که موجب کاهش عرضه یا پایین آوردن کیفیت، یا افزایش قیمت شود، جرم محسوب می‌شود.
  • اگر فروشنده خود تولیدکننده و یا وارد کننده کالای سرمایه‌ای(خودرو، ماشین‌آلات صنعتی، لوازم خانگی، مصنوعات الکتریکی و الکترونیکی، صوتی، تصویری و وسایل ارتباطی و دیگر کالاهای سرمایه‌ای) باشد، مکلف به داشتن نمایندگی رسمی، تعمیرگاه مجاز، تامین قطعات یدکی و ارائه سرویس و خدمات پس از فروش می‌باشد و موظف است ضمانت‌نامه‌ای را که در بردارنده مدت و نوع ضمانت است همراه صورت‌حساب فروش که در آن قیمت کالا یا اجرت خدمات و تاریخ عرضه درج شده باشد به مصرف‌کنندگان ارائه نمایند.
  • عرضه‌کنندگان با واسطه این کالاها نیز باید کالای دارای شرایط قید شده در بند پیشین را به فروش بگذارند.

۷. مسئولیت اطمینان از رعایت کلیه موارد فوق با فروشنده است و اینجا اونجا تعهدی نسبت به ارائه خدمات بازبینی ندارد. با این حال اینجا اونجا حق حذف آگهی هایی که فاقد شرایط فوق باشد را برای خود محفوظ می‌دارد. اینجا اونجا در خصوص آگهی ها همواره دستورات مقامات ذیصلاح را رعایت نموده ولی مسئولیت پاسخگوئی به این مراجع با فروشنده می باشد. در صورتی که به هر دلیل اینجا اونجا خسارات ناشی از نقض این موارد را پرداخت نماید حق مراجعه به فروشنده را داشته و فروشنده اعتراضی به این امر نخواهد داشت.

۸. فروشندگان در نردبان گروهی، نمی‌توانند بیش از سه آگهی را به طور همزمان نردبان گروهی کنند و می‌بایست بین هر نردبان گروهی فاصله زمانی باشد.

ماده ۷- ارسال کالا و زمان ارائه خدمات

۱. هزینه بسته‌بندی کالا به عهده فروشنده است و همچنین فروشنده نحوه بسته‌بندی کالا را مشخص می‌کند. جبران هر خسارتی که به دلیل بسته‌بندی به کالا وارد شود بر عهده فروشنده است.

۲. فروشنده متعهد است هزینه ارسال را به صورت دقیق مشخص کرده و به اطلاع خریدار برساند.

۳. زمان ارائه خدمات با توافق خریدار و فروشنده تعیین می شود. بازه‌های ارائه خدمات باید در آگهی و سایت فروشنده درج گردد.

۴. اینجا اونجا در قبال خسارات وارده به کالا و یا تاخیر در ارسال کالا هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

۵. اینجا اونجا درخصوص اختلافات احتمالی بین فروشنده و متصدی حمل با خریدار هیچ‌گونه سمت و مسئولیتی نخواهد داشت.

۶. شرکت ممکن است در بازه‌های زمانی گوناگون و حسب صلاحدید، توافقاتی را با شرکت‌های ثالث ارائه‌دهنده خدمات حمل‌و‌نقل کالا در راستای کاهش هزینه‌های ارسال فروشندگان به امضا رساند. شرایط بهره‌مندی از این مزایا به نحو مقتضی به اطلاع شما خواهد رسید.

ماده ۸- بازگشت کالا و هزینه معامله

فروشنده تایید و تصدیق می‌نماید که مطابق با ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیکی،  خریدار حداقل هفت روز کاری وقت برای انصراف از قبول خود بدون تحمل جریمه یا ارائه دلیل داشته باشد. خریدار تنها هزینه بازپس‌ فرستادن کالا را می‌پردازد. همچنین خریدار ضامن خسارت وارده به کالا در حین باز پس‌ فرستادن کالا از زمانی که آن را به متصدی حمل تحویل می‌دهد نمی‌باشد.

ماده ۹- سلب مسئولیت

۱. ایجاد حساب کاربری فروشگاهی به هیچ وجه به منزله تأیید عملکرد فروشنده و کیفیت و کمیت کالاها و خدمات توسط اینجا اونجا /شرکت نمی‌باشد و اینجا اونجا فروشگاه‌ها صرفا مکانی برای معرفی کالا و خدمات است و خریدار برای خرید کالا و خدمات باید به نحو مقتضی(مراجعه حضوری به فروشگاه فروشنده و یا خرید اینترنتی از سایت/صفحه فروشنده) اقدام نماید.

۲. مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش کالا و خدمات تماماً بر عهده فروشندگان است.

۳. انتشار آگهی در اینجا اونجا فروشگاه‌ها به منزله‌‌ی تایید محتوای آگهی توسط اینجا اونجا نیست. اینجا اونجا هرگونه مسئولیت را در مورد محتوای منتشره توسط فروشنده و خسارات مادی و معنوی که ممکن است از انتشار، بارگذاری یا از بین‌ رفتن آن‌ها ناشی شود از خود سلب و ساقط نموده است و تنها در صورت دریافت دستور قضایی، اقدامات مقتضی را به عمل خواهد آورد. فروشنده می‌بایست قبل از انتشار محتوای مورد نظر از انطباق آن با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی و مفاد این سند اطمینان حاصل نماید.

۴. اینجا اونجا فروشگاه‌ها صرفاً محلی برای معرفی کالا و خدمات فروشندگان است و تنها ایجاد ارتباط بین فروشنده و خریدار را تسهیل می‌نماید. مسئولیت همه افعال کاربران اعم از فروشندگان و خریداران که ناشی از عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد؛ برعهده شخص متخلف بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال افعال کاربران خارج از چارچوب مقرر در این سند بر عهده ندارد. در صورت بروز تخلف از سوی کاربران، شرکت همواره می‌توانند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری شخص متخلف، از طریق مراجع قضایی ذیصلاح، اقدامات قانونی را در راستای احقاق حقوق قانونی خود به عمل آورد.

۵. در صورتی که فروشنده بعد از خرید بسته به هر دلیلی از خرید خود منصرف گردد و یا معتقد باشد که به اشتباه بسته ای را خریداری کرده است، اینجا اونجا مسئولیتی در قبال بازگرداندن وجه ندارد.

۶. اینجا اونجا در خصوص هرگونه خسارت وارده به آن دست از کاربرانی که به هر طریق و یا به هر منظور، اطلاعات خود از جمله شماره همراه و یا کد تایید ارسالی اینجا اونجا و یا هر نوع اطلاعات دیگر را در اختیار اشخاص حقیقی و یا حقوقی مانند سایت/اپلیکیشن هایی غیر از سایت رسمی اینجا اونجا قرار دهند، هیچ گونه مسئولیتی ندارد و هرگونه مسئولیت ناشی از آن بر عهده صاحب شماره تلفن خواهد بود.

ماده ۱۰- تخلف از تعهدات

۱. در صورتی که فروشنده از انجام هر یک از تعهدات قانونی خود بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا تعهدات قراردادی و ضوابط اینجا اونجا تخلف نماید، اینجا اونجا می‌تواند با یا بدون اخطار قبلی، حساب کاربری فروشنده و یا آگهی‌های او را از اینجا اونجا فروشگاه‌ها حذف کند. بازگشت فروشنده به اینجا اونجا فروشگاه‌ها تنها با تایید و اجازه مجدد اینجا اونجا امکان‌پذیر خواهد بود. فروشنده حق هرگونه اعتراض و مطالبه خسارت در این خصوص را از خود سلب نمود.

۲. در صورتی که اینجا اونجا ،‌ به هر علت، نتواند تعهدات خود را در قبال فروشنده انجام دهد، موجب معافیت فروشنده از تعهدات و عدم شمول بند مذکور نخواهد بود.

۳. هرگونه اقدامی که از سوی فروشنده صورت پذیرد که منجر به ورود خسارت به شرکت گردد؛ شرکت می تواند حسب صلاحدید خود حساب کاربری فروشنده را مسدود نماید و نیز اقدامات قانونی لازم را علیه فروشنده صورت دهد.

۴. در صورتیکه فروشنده اقدام به تخلف و یا سوءاستفاده از سیاستها و قابلیتهای اینجا اونجا نماید، اینجا اونجا حق محدودسازی و مسدودسازی فروشنده را حسب مورد دارد.در صورت محدود و یا مسدودسازی ممکن است فروشگاه غیرفعال شود و آگهی های فروشنده متخلف حذف گردد.

۵. درصورتیکه فروشنده پس از خرید بسته،از سیاستهای اینجا اونجا تخطی نماید، هزینه ای به فروشنده بازگردانده نمی شود.لذا توصیه می شود فروشندگان هنگام خرید بسته دقت نمایند.
۶. هر فروشگاه، حق ایجاد یک پنل در اینجا اونجا را دارد.لذا در صورت ایجاد بیش از یک پنل برای فروشگاه واحد، اینجا اونجا حق محدودسازی و مسدودسازی آن را حسب مورد دارد.

ماده ۱۱- مالکیت فکری

۱. کلیه حقوق مادی و معنوی متصور در خصوص داراییهای فکری انحصاراً در مالکیت شرکت بوده و حق انحصاری بهره‌برداری از آن متعلق به شرکت است. هرگونه نقض این مالکیت از قبیل مهندسی معکوس، استفاده از علامت، استفاده از نام و عنوان اثر و سایر حقوق، حسب مورد موجب پیگرد حقوقی و کیفری خواهد بود.

۲. استفاده از خدمات اینجا اونجا فروشگاه‌ها، هیچ‌گونه حق مالکیت مادی و معنوی برای فروشنده و یا خریدار به وجود نمی‌آورد.

ماده ۱۲- اخطار و اطلاعیه

۱. محتوای این سند دائمی نیست و ممکن است مطابق شرایط و اوضاع و احوال تغییر کند. تغییرات این سند در اسرع وقت از طریق ایمیل، پیامک و یا حساب کاربری به اطلاع فروشنده خواهد رسید و تأیید او اخذ خواهد شد. در صورت عدم تمایل فروشنده به ادامه‌ی استفاده از خدمات، وی می‌تواند با عدم موافقت با شرایط استفاده جدید به استفاده‌ی خود پایان بدهد.

۲. هرگونه اخطار و اطلاعیه از طریق این سایت تنها به شماره تماس اعلامی شما هنگام ثبت‌‌نام و یا از طریق حساب کاربری ارسال و به شما اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین شما می‌توانید جهت پرسیدن سوالات، ارائه پیشنهادات و شکایات خود راجع به این شرایط و ضوابط از طریق ارسال ایمیل به support@injaonja.com با ما در ارتباط باشید.

ماده ۱۳- قوانین و صلاحیت

۱. اینجا اونجا فروشگاه‌ها تحت حاکمیت قوانین جمهوری اسلامی ایران اداره می‌شود و تمامی کاربران اعم از فروشندگان و خریداران باید از این قوانین، به خصوص قوانین مرتبط با قانون تجارت الکترونیکی ۱۳۸۲، قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مصوب ۱۳۸۸، قانون تجارت و لایحه‌‌ی اصلاحی آن و آیین‌نامه‌های مربوط به کسب‌وکارهای مجازی تبعیت کنند.

۲. اگر بخشی از مفاد، شرایط، حقوق یا تعهدات مندرج در این سند نامعتبر، غیرقانونی یا غیرقابل اجرا شود یا به واسطه مقررات قانونی و ضوابط حاکم اجرای بخشی از سند حاضر ناممکن گردد، تنها همان بخش از مفاد سند نامعتبر، غیرقانونی، غیرقابل اجرا و ناممکن شده و با امکان قابلیت انفکاک در مفاد آن، اینجا اونجا با حفظ حقوق و اختیارات به موجب این سند، در خصوص مفاد، شرایط، حقوق یا تعهدات جایگزین، با لحاظ هدف و عنصر اصلی سند حاضر، مجدداً شرایطی را تدوین می نماید. سایر بخش‌های سند تا تدوین شرایط جایگزین لازم‌الاجرا است.

این سند آخرین بار در تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ به روزرسانی شد.

بالا